EFSE Burgan Banka'da Kredi Verecek!

EFSE Burgan Banka kredi olanağı sağlaması.
05 Şubat 2015 Perşembe 12:27


Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu EFSE, Türkiye’de sağladığı kredi olanakları ile biliniyor. EFSE ülkemizde 7 kuruluşa kredi veriyordu. Bu kuruluşlara bir yenisi daha eklendi.
Türkiye’de tam 25 yıldır faaliyette olan Burgan Bank da EFSE ile anlaştı ve kredi olanaklarından faydalanacak sekizinci kuruluş olmayı başardı. EFSE ile Burgan Bank 20 milyon Euro’luk bir kredi anlaşmasına imza attı. Burgan Bank bu krediyi KOBİ’lere yönelik çalışmalarında kullanmayı hedefliyor.

Krediden En Çok KOBİ’ler Faydalanacak

Banka Fon’dan aldığı bu krediyi Türkiye’de belirlediği hedef gruba yönelik olarak düzenlediği bin adet uzun dönemli ek kredi finansmanı sağlamak için kullanmayı planlıyor. Taraflar bu yeni anlaşmaya dair kısa açıklamalar yaptı.

EFSE Yönetim Kurulu Başkanı Monika Beck açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Burgan Bank’ı Türkiye’deki anlaşmalı kuruluşlarımıza eklemiş olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yeni işbirliği sayesinde Türkiye’de hedeflediğimiz küçük, orta ve mikro işletmelere ulaşımımız büyük ölçüde artacaktır.”
Burgan Bank Genel Müdürü Murat Dinç de bir açıklama yaptı. Dinç açıklamasında “Burgan Bank olarak 19 şehirdeki 58 şubemizle Türkiye’nin geleceği ve potansiyelinin değerlendirilmesi için çalışıyoruz” dedi. Dinç açıklamasına şöyle devam etti: “Bankamız Kobi’leri desteklemek adına sürekli özel ürünler ve hizmetler geliştiriyor. EFSE ile yaptığımız işbirliği ile Türkiye’de pek çok KOBİ’nin ihtiyaç duyduğu kaynağın bankamız tarafından sağlanacak olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.” 

Kategori:

Diğer Haberler