Emekli Maaşları Artık Denizbank'ta

Ziraat Bankası yerine Denizbank'a geçen emekli maaşları hakkında bilgi içermektedir.
25 Temmuz 2015 Cumartesi

Bugüne kadar Ziraat Bankası'ndan ödenen emekli maaşlarının Denizbank'tan ödenmesine karar verildi. İmzalanan protokole göre, Temmuz ayı itibariyle emekli olanlar maaşlarını Denizbank'tan çekecekler. Denizbank'ın büyükşehirlerdeki bazı şubeleri emeklilere hizmet vermeyecek. Protokol hakkında bilgi sahibi olan bir SGK yetkilisi, emekli maaşlarındaki banka değişikliğe neden ihtiyaç duyulduğu sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

ZİRAAT BANKASI YERİNE DENİZBANK

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kararına göre, emekli maaşları Ziraat Bankası yerine Denizbank'tan ödenecek. SGK'nın Denizbank ile imzaladığı protokole göre Temmuz ayından itibaren emekli olanlar maaşlarını Denizbank'tan alırken, ilgili tarihten önce emekli olanlar ise kendi bankalarında kalmaya devam edecekler.  
İmzalanan protokolde göre Denizbank, şubesinin olmadığı köy ve ilçelerde PTT ile anlaşarak kuruma belirli bir komisyon ödeyecek. Bu madde kapsamında emekliler maaşlarını PTT Şubeleri'nden alacak. Ayrıca Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşlara ödediği tıbbi malzeme ücretlerini de Denizbank üzerinden yapacağını bildirdi. Denizbank'ın Ankara, Kocaeli, İstanbul gibi büyükşehirlerdeki bazı şubeleri kalabalığı önlemek amacıyla emeklilere hizmet vermeyecek. İlgili şubelerden maaşlarını alması gerekenler ise PTT'ye yönlendirilecek.

PROMOSYON PARASI VERİLECEK

Denizbank, Temmuz ayından itibaren maaşlarını almaya başlayacak emekliler için promosyon parası verecek. 300 lira promosyon parasının verilmesini kabul eden emekliler, 3 yıl boyunca bankasını değiştiremeyecek. Diğer bankaların protokollerinde yer alan '' Üç ay önce haber vermek kaydıyla kurum (SGK) sözleşmeyi fesh edebilir '' maddesi, Denizbank ile yapılan protokolde bulunmuyor. 

Kategori:

Diğer Haberler