Emekliler İçin Faizsiz Kredi

Emekliler başta olmak üzere toplumun büyük kesimini yakından ilgilendiren müjde paketinin hazır olduğu belirtildi.
08 Eylül 2015 Salı 07:37


Emekliler başta olmak üzere toplumun büyük kesimini yakından ilgilendiren müjde paketinin hazır olduğu belirtildi. Seçimlerden sonra uygulanmaya başlanacak olan müjde paketinin içeriği de netleşmek üzere.

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ

Müjde paketinin içeriğinde promosyon, erken emeklilik, seyyanen zam ve intibak gibi konuların var olduğu geçtiğimiz günlerde hükümet tarafından açıklanmıştı. Bunların yanında seçimlerden sonra uygulamaya konulacak olan paketin diğer içerikleri de belli olmaya başladı. Seçim kampanyasında hükümetin en önemli kozunu oluşturan sosyal paket, emekliler başta olmak üzere toplumun büyük bölümünü sevindirecek maddeler içeriyor.

Emekliler için planlanan kredi desteği üzerinde çalışmalar devam ediyor. Bu alanda çalışmaların bitmesi ile birlikte emeklilerin ödeme işlemleri oldukça kolaylaştırılacak. Ayrıca emekliye faizsiz kredi ve bir yıl erteleme imkanı da sağlanacak. Buna göre emekliler krediyi çektikten sonra bir yıl boyunca geri ödeme yapmayacak. Bir yıldan sonraki uzun vadeye yayılacak olan süreçte ise taksitlerini faizsiz ödeyecekler.

ÜNİVERSİTELİYE MAAŞ VERİLECEK

Üniversite mezunu olup da iş bulamayan bireyler için de sosyal paket yüz güldürecek. İşsizlik maaşı benzeri bir proje hazırlanırsa, mezunlar iş bulana kadar maaş alabilecekler. Proje hayata geçirilirse hem üniversite mezunları mağdur edilmeyecek hem de genç işsizlik rakamı aşağı çekilecek. Ayrıca paket sadece emekliler ve üniversiteliler için değil, toplumun çoğu kesimi için beklentilerini karşılayacak şekilde hazırlanıyor.
Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler