Emeklilere kurban bayramı ikramiyesi müjdesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere kurban bayramı ikramiyesini 17-29 Temmuz arasında yatacağı müjdesini verdi.
12 Temmuz 2020 Pazar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emeklilere 17-29 Temmuz tarihleri arasında hem emekli ikramiyelerinin hem de emekli maaşlarının yatırılacağını belirtti. Emeklilerin bankalara gidip, pandemi nedeniyle risk altında olmamaları için iki maaş türünün de aynı anda yatacağını belirten Zehra Zümrüt Selçuk, zamlı Kurban bayramı ikramiyelerinin SSK'lı emeklilere 17-29 Temmuz aralığında yatırılacağını belirtti.

Bağkurlu emeklilere ise zamlı Kurban Bayramı ikramiyesinin 25-28 Temmuz arasında yatırılacağını ifade eden Bakan Selçuk, Emekli Sandığı kapsamında olan emeklilere de müjde verdi. Selçuk, Ağustos ayına ilişkin aylıklarının Kurban Bayramına denk geldiğini ve bu nedenle Temmuz aylık farkının, Ağustos aylıklarının ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin de yine söz konusu tarihler arasında toplu olarak yatırılacağını ifade etti.

Maaşların hesaplara yatma günleri şu şekilde olacak

Erken ödeme kapsamında Ziraat Bankası'nın maaş ve ikramiyeleri hesaplara 1,2,3,4 ve 5 Temmuz yerine 17-29 Temmuz aralığında yatırıcağını belirten Selçuk, normal şartlarda Ağustos'un 1 ve 2'sinde maaşını alacak olan emeklilerin 28 Temmuz'da maaşlarını alabileceklerini, 3,4 ve 5 Ağustos'ta maaşlarını alan emeklilerin ise 29 Temmuz'da ödemelerini alabileceğini belirtti.

Aylıklarını diğer bankalardan alan emeklilere ise ödemelerin 28 Temmuz'da yapılacağını söyleyen Bakan Selçuk, ülkemizin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan emeklilere, ikramiyelerinin huzur, mutluluk ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler