Emeklilere Müjde Paketi Kapıda!

Emeklilere banka promosyonunun da yer aldığı 10 konuda hükümet çalışma başlattı.
31 Agustos 2015 Pazartesi 12:28


Erken seçim sürecinde emeklilere yoğun ilgi gösteren hükümet, sosyal güvenlik alanında yer alan 10 konuda çalışma yapıyor. Promosyon, erken emeklilik, intibak, zam ve kesinti müjdesi pakette! Milyonlarca emeklinin merakla beklediği paket ile ilgili kararı Başbakan verecek.

HÜKÜMETTEN EMEKLİLER İÇİN KAPSAMLI ÇALIŞMA

Hükümet, emekliler başta olmak üzere pek çok kesimi yakından ilgilendiren müjde paketi için 10 başlık altında çalışma yürütüyor. Seçime az bir süre kala paketin detayları da belii olmaya başladı. Ağırlıklı olarak emekliler için sürdürülen çalışmaların içerisinde promosyon, intibak, zam ve destek primi kesintisinin kalkması gibi konuların da yer aldığı öğrenildi. Ayrıca erken emeklilik için prim günü koşuluna takılan vatandaşlar için de çalışma yapıldığı ifade ediliyor.

Çalışmalarda özellikle intibak konusuna öncelik verildiği belirtiliyor. Sonrasında ise yüzde 15'den yüzde 10'a çekilen destek prim kesintisinin tamamen kaldırılması için çalışıldığı ifade ediliyor. Emeklilere banka promosyonu konusunda ise aylardan süren görüşmelerin hız kazandığı bildirildi. Kısa bir zaman sonra, emeklilere banka promosyonu için yapılan görüşmelerin sonuçlanması bekleniyor. Temmuz ayında bin lira ve altında maaş alan Bağ-Kur ve SSK emeklilerine verilen 100 lira ek zamdan tüm memur emeklilerinin yararlanabilmesi için hükümet düzenleme yapacağını açıklamıştı. Seçim öncesi 100 liralık ek zammı almayan emekli kalmasın isteyen hükümet bu konuda da çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar, son şeklini aldıktan sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu'na sunulacak.

Diğer Haberler