Emeklilere Verilen Banka Promosyonları Masada

Memur ve memur emeklilerinin toplu sözleşme görüşmeleri bugün başladı. Masada önemli konularda birisi de banka promosyonları.
04 Agustos 2015 Salı 06:13


Kamu personeli ve kamu emeklileri adına 2016 ve 2017 yıllarına ilişkin sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleme görüşmeleri dün itibari ile başladı. Memur ve memur emeklilerinin 2 yıllık zamları bu görüşmeler sonucunda belirlenecek. Ve memur konfederasyonu tarafından asmada görüşülecek bir diğer önemli konu da promosyonlar olacak. Memurlara verildiği gibi bu promosyonların emeklilere de verilmesi sözleşme kapsamında olacak.

Tüm emeklilere banka promosyonu çalışması

Çalışma Bakanlığının bankalarla yapmakta olduğu, emeklilere vermiş oldukları promosyonlarla ilgili genişletilmiş bir görüşmesi var. Bu görüşme de bakanlık sadece memur emeklilerine değil SSK ve Bağ-Kur emeklilerine de promosyon çalışmaları yapılmasını talep ediyor. Eğer görüşmelerden olumlu sonuç çıkarsa ülkemizde bulunan 11 milyon emekliye maaş aldıkları bankalar her dönem ilave paralar ödeyecek. Memurlara uygulanan çalışmaların aynısının tüm emeklilere de uygulanması planlanıyor. Bugün bankalar memurlar için anlaşılan 1 – 3 yıllık brüt maaşın yüzde 60’ını promosyon olarak ödüyor. Yani bu durumda aylık 500 lira emekli maaşı alan bir kişiye ödenecek promosyon bedeli 900 lirayı bulabiliyor.  
 

Diğer Haberler