Emekliye Bayram Öncesi Zamlı Maaş Ödemeleri

Bayram öncesi emeklilere müjdeli haber.
06 Temmuz 2015 Pazartesi 11:06


Temmuz ayı itibari ile zamlı maaş almaya başlayacak olan emeklilerin maaşlarının bayramdan önce yatması bekleniyor.

Ülkemizde 10.9 milyon emekli bulunuyor. Altı aylık dönemlerde maaşlarında zam alan emeklilerin ve memurların temmuzda alacakları zamlar belli oldu. Yeni uygulama eşliğinde maaş zammı ile birlikte enflasyon zammı da maaşlarına yansıtılan emekliler toplam yüzde 4.76 artış alacak. Maaşı bin liranın altında kalan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine ayrıca seyyanen 100 TL zam da verilecek. Maaşı bin lira ve üstünde olan SSK ve Bağ- Kur emeklilerine de, ücretleri bin 100 liraya tamamlanacak şekilde seyyanen zam yapılacak.
Emeklilerin zamlı maaşlarının her yıl olduğu gibi bu yılda bayramdan önce yatırılması gündemde. Bu yıl Ramazan Bayramı 17 Temmuz Cuma gününe denk geliyor. Ve emeklilerin bayram döneminde mağdur olmaması için maaşının erken yatması planlanıyor.

TÜİK, bu yılın ilk 6 aylık döneminde enflasyonun yüzde 4.76 olarak gerçekleştiğini açıkladı. Memur maaş zammının yüzde 3 olması ve enflasyonun altında kalması ise maaş zammına ilave fark verilmesine neden oluyor. Enflasyon farkının yüzde 1,76 olduğu bu dönemde bu fark maaş zamlarına ilave ediliyor ve buna göre; tüm SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin maaşları, bu ay yüzde 4.76 zamlı yatıyor.

Kategori:

Diğer Haberler