Kayabaşı İhalesi Sonuçlandı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın satışa çıkardığı Kayabaşı 4’üncü etap arsa ihalesini Makro İnşaat-Akyapı İnşaat ortaklığı kazandı.
06 Nisan 2014 Pazar


Emlak Konut GYO tarafından satışa çıkarılan ve sektöründe lider konumda olan pek çok firmanın ilgi odağı haline gelen Kayabaşı ihalesi sonuçlandı. İhaleyi kazanan isim Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi oldu. Ortaklık, Emlak Konut GYO’ya arsa için 1 milyar 400 milyon lira teklif etti. Emlak Konut, arsa payı olarak % 30 oranında 420 milyon lira kazanacak.

213 Bin Metrekareye İnşa Edilecek

143 bin metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için ilave parsel ile inşaat alanı 213 bin 94 metrekare olarak açıklandı. Makro İnşaat & Akyapı Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Ercan Uyan, arsa üzerinde ortalama 3 bin konut inşa edileceğini söyledi. Yaz aylarında inşaata başlayacaklarını duyuran Uyan Eylül 2014’te de satışa çıkacaklarını söyledi. Uyan, “2 adadan oluşan arsada bir adayı orta ve orta üstü gelir grubu için, diğer adayı üst gelir grubu için hazırlayacağız. Yatay mimarinin ön planda olduğu bir tasarım düşünüyoruz. Projemiz 280 bin metrekarelik botanik parka ve Sağlık Kent’e yakınlığı ile değer kazanacak. Ayrıca metro ve metrobüse de yakın konumlanacak” dedi.

Projeye İlgi Büyük, Tam 7 Teklif Aldı

Geçtiğimiz hafta ilk oturumu düzenlenen ihaleye, Tekçelik İnşaat-Tokal İnşaat-Buket İnşaat, İhlas Holding-İhlas Yapı, Fuzul Yapı-Zirve İletişim-Seha İnşaat, Erkaner Mühendislik-Eroğlu Yapı, Doğa Şehircilik-Baş Yapı-Akkom Mühendislik ve Özülke İnşaat-Kanıtoğlu İnşaat olmak üzere 7 teklif  gelmişti.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler