Emlak Kredi Blokları Ciner Holding Takibinde

Emlak Kredi Blokları alınan son duyumlara göre Ciner Ailesinin takibinde.
20 Ocak 2014 Pazartesi 17:15


Emlak Kredi Blokları emlak kulislerinin yeni gündemi oldu. Uzun süredir Türkiye’nin büyük firmaları ve ailelerinin ilgisini çeken Levent Kanyon Alışveriş Merkezi’nin karşısında ve İş Kuleleri‘nin yanında bulunan 40 yıl önce inşa edilmiş olan Emlak Kredi Blokları’nın Ciner Ailesinin takibinde olduğu sektörün kulislerinde konuşulan konulardan biri haline geldi.

Emlak Kredi Bloklarına Çok Sayıda Firma Talip Olmuştu

Bu binaları satın almak üzere önceleri Boyner Ailesi sonrasında da MNG Holding’in sahibi Mehmet Nazif Günal’ın harekete geçtiği fakat çeşitli nedenleri ile anlaşma sağlanamadığı biliniyor. Konumu nedeni ile birçok yatırımcının ilgisini çeken Emlak kredi Blokları; dokuz katlı, altı bloktan meydana geliyor. Giriş daireleri 80 metrekare olan blokların üst katlarında 100 metrekarelik ve 120 metrekarelik daireler yer alıyor.

Ciner Holding talebi sonrasında henüz bir anlaşma sağlanamamış olsa da çok da uzak görünmüyor. Turgay Ciner’in oğlu Atilla Ciner’in, Ciner Yapı Teknik isimli firması ile bir süredir gayrimenkul sektöründe faaliyet gösterdiği ve satış işlemlerinin de bu firma üzerinden gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.  Ciner Yapı Teknik projeleri arasında; Ciner Yapı Teknik Merkez binası, Esentepe İş Merkezi, Şişhane Sarkuysan Han Binası ve Fenerbahçe Cemil Topuzlu Deniz Apartmanı Projesi yer alıyor. Ciner Ailesinin Emlak Kredi Blokları alanında büyük bir proje gerçekleştirmek üzere bu alana talip oldukları da söylentiler arasında yer alıyor. 

Kategori:

Diğer Haberler