EPDK Akaryakıt Şirketlerini Fiyat Konusunda Uyardı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu akaryakıt dağıtım şirketlerine bir yazı göndererek, 23.06.14 tarihine kadar motorin ve benzinde oluşan ‘köpüğün’ giderilmesi ve fiyatların düşürülmesi konusunda uyardı
22 Haziran 2014 Pazar 13:40


Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından akaryakıt dağıtım şirketlerine gönderilen ‘köpüğün giderilmesi’ konulu uyarı metninin ardından beklenen indirim gerçekleşti.
Akaryakıt dağıtım şirketlerine benzinde bulun an köpüğün giderilmesi ve fiyatlarda indirimin gerçekleştirilmesi amacıyla yazı gönderen Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), verdiği bir günlük sürenin ardından beklenen sonucun oluşmasını sağladı.

EPDK yetkilerinden alınan bilgilere göre motorinde 6 kuruş, benzinde ise 3 kuruş civarında bir indirimin yapılması beklentisi içerisinde bulundukları öğrenilmişti.Petrol fiyatları artışa geçmiş ve bunun kaynağı da Irak Şam İslam Devleti, bilinen adıyla IŞİD’in Irak topraklarındaki faaliyeti etkili olmuştu. Irak’ta esen soğuk rüzgârlar sonucunda dolar ve petrol fiyatları yukarı doğru hareket ederken, benzin ve motorinde 11 kuruş zammın geldiğini görmüştük.

Bu zammın ardından EPDK yetkililerinden gelen haber sevindirici oldu. Akaryakıt dağıtım şirketlerine yazılı uyarı yapan EPDK, ‘tavan fiyat’ uygulamasının yeniden gündeme gelmesini sağladı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler