Erdoğan'dan, döviz, altın ve TL'nin yerli yerine oturacağı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dönemlerde hareketlenen kurlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
08 Agustos 2020 Cumartesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme ilişkin, özellikle de kurlara ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan TL, döviz ve altının yerli yerine oturacağına özellikle dikkat çekti.

Erdoğan, Türkiye'nin ekonomisinin sistem olarak oturduğunu ve yılbaşında doların 10 lira olacağından bahsedildiğini ifade etti. Şuan ise 10 TL olmadığının altını çizen Erdoğan, zamanla TL'nin yerli yerine oturacağını ifade etti. Bu tarz kur yükselişlerinin gelip geceçici olduğunu söyleyen Erdoğan, altın ve döviz kurlarının zamanla yerine oturacağını, normal seviyelere geleceğini söyledi. Bu dalgaların her zaman olabileceğini söyleyen Erdoğan, ilerleyen süreçte TL'nin normal seviyesine tekrar yükseleceğini belirtti.

Doların dalgalanması hakkında yaptığı açıklamalar

7 Ağustos Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Erdoğan, kendisine yöneltilen dolar kuru hakkındaki sorulara yanıt verdi. Erdoğan, doların zamanla yerli yerine oturacağını ifade ederken, Türkiye'nin ekonomik sisteminin oturmuş olması nedeniyle bu tarz dalgalanmaların olduğunu dile getirdi. 6 Ağustos Perşembe günü Merkez Bankası ve Bankalar Birliği tarafından yapılan toplantıda, bu tarz kur dalgalanmalarına ilişkin gerekli adımların atıldığını söyleyen Erdoğan, ekonomik anlamda ilerleyen süreçte düzelemelerin mutlaka gerçekleşeceğini ifade etti. 

 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler