Erdoğan yeni reform paketine ve ekonomide yeni döneme ilişkin açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Tekirdağ kongresinde açıklamalarda bulundu; ekonomiye ve yeni reform paketine ilişkin detaylara değindi.
14 Kasım 2020 Cumartesi

AK Parti Tekirdağ kongresinde açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomide yeni döneme girildiği ve ekonominin ilerleyen süreçte reformlarla birlikte çok daha iyi olacağı yönünde mesajlar verdi. Ekonomide yeni döneme ilişkin politikalarının açıklanmasıyla birlikte piyasalarda gözle görülür bir şekilde olumlu ivme oluştuğunu belirten Erdoğan, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması konusunda büyük bir kararlılık ile mücadelesini sürdürmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu süreçten sonra ekonomide ve hukuk alanında yepyeni bir dönem başlattıklarını ifade eden Erdoğan, ilerleyen süreçte bu detayların çok daha netlik kazanacağını belirtti.

Ekonominin öncelikle 3 sac üzerine inşa edileceğini vurgulayan Erdoğan, ekonomi politikasının fiyat istikararı, makro ekonomik istikrar ve finansal istikrar olmak üzere 3 farklı şekilde sağlamlaştırılacağını vurguladı. Önümüzdeki dönemde Türkiye'nin hedeflerine hızlı bir şekilde ulacağını umduğunu belirten Erdoğan, şuan için öncelikli hedefin enflasyon olduğunu ve enflasyonu hızlı bir şekilde tek haneli seviyelere çekmek istediklerini belirtti. Yabancı yatırımcıları, yatıırımlarını yapabilmeleri adına Türkiye'ye davet eden Erdoğan, Türkiye'nin yeni dönemde ekonomik anlamda büyüme ve istihdam odaklı seferberlik başlattığını duyurdu. 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler