​Eurobank Tekfen İsim Değiştirerek Büyümesini Sürdürüyor

Eurobank Tekfen iştiraklerinden EFG İstanbul Equities ve EFG Leasing şirketlerinin unvanlarının Burgan Yatırım ve Burgan Leasing olarak değiştiği belirtildi.
08 Ekim 2013 Salı


Eurobank Tekfen hisselerinin yüzde 99.26’sına sahip olan Burgan Bank Grubu, bölgesel markasının sınırlarını Türkiye merkezli genişletme kararı aldı.  Burgan Bank Grubu, Eurobank Tekfen’i satın almasının ardından düzenlediği toplantı ile yeni markasını duyurdu.

Eurobank Tekfen’in Burgan Bank markası ile faaliyetini sürdüreceğine ilişkin yapılan açıklamada Eurobank Tekfen iştiraklerinden EFG İstanbul Equities ve EFG Leasing şirketlerinin unvanlarının Burgan Yatırım ve Burgan Leasing olarak değiştiği belirtildi.
Toplantı sırasında konuşma yapan Burgan Bank Grubu CEO’su  Eduardo Eguren: “Markamızı Türkiye piyasasına taşımak, Burgan Bank’ın bölgesel bir bankacılık grubu oluşturma stratejisi açısından önemli bir kilometre taşına işaret etmektedir. Hedefimiz, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da bulunan iştirak ağımız ile müşterilerimize güçlü finansal çözümler sunmaktır.

Bugüne dek birçok ödüle layık görülen Burgan Bank markasının coğrafi olarak yayılışı, genişlemeyi, yetkinliklerimizi artırmayı ve varlığımızı güçlendirmeyi hedefleyen stratejimizin doğal bir parçasıdır.” Şeklinde açıklama yaptı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler