Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Ofisi Kapatıldı

Fikirtepe kentsel dönüşümü açısından oldukça önemli olan ve eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar zamanında açılması planlanan dönüşüm ofisi artık kapalı.
18 Nisan 2014 Cuma 10:51


Fikirtepeliler için oldukça önemli bir yeri olan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm ofisi, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar zamanında hizmete alınmıştı. Şu sıralarda ise kepenklere kilitler vurulmuş halde akıbetine terkedilmiş durumda.
 
Fikirtepe bölgesinde yaşanan sorunların, gerek firma bazında gerek vatandaş bazında yakınen ilgilenilmesi ve Fikirtepelilere hizmet vermesi amacıyla 2013 yılında hayata geçirilen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Ofisi'nin kapatılarak burada verilen hizmetlerine son verildiği belirtildi. Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar döneminde açılışı gerçekleştirilen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Ofisi bölgede yaşanabilecek sorunların üstesinden hızlı bir şekilde gelinmesi amacıyla açılmıştı. Eski Bakan Bayraktar'ın 17 Aralık opearsyonları kapsamında yaşadıkları yüzünden Bakanlıktan istifa ederek ayrılması ile Kentsel Dönüşüm süreci ve eski yapılanların akıbeti ve geleceği konusunda yaşanan sorunlar ile yeni bir sayfa açılmıştı.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın başına getirilen Bakan İdris Güllüce, koltuğa oturmasından yaklaşık 2 ay sonrasında Fikirtepe için yeni bir karar vererek bölgenin yetkisini eskiden olduğu gibi yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına devretmişti. O günden buyana Fikirtepe bölgesinde bazı inşaat firmaları ruhsatlarını alarak çalışmalarına başladığı biliniyor. 

Kategori:

Diğer Haberler