Fikirtepe Kentsel Dönüşümü Hızlanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret eden Bakan Güllüce; "Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız.
17 Şubat 2014 Pazartesi 12:15


TOKİ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önderliğinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları her geçen gün hız kazanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, göreve gelir gelmez Fikirtepe sorununa el attı. 15 güne kadar kalmaz Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız diyen Bakan Güllüce, çalışmaları hızlandırmak için süreci yakından takip ediyor
.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı makamında ziyaret eden Bakan Güllüce; "Fikirtepe'ye gidip kazmayı vuracağız. Müteahhitlerimiz göreve ve işe başlayacaklar. Allah herkese hayırlı etsin. Birkaç güne kadar Büyükşehir, ruhsatı almaya başlayacak. Avan proje de alacak. Takriben 15-20 gün içerisinde, biz orada kazmayı vururuz. Başkanımıza güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Türkiye'nin her tarafıyla ilgili çalışacağız. Çok güzel şeyler yapılacak ve Türkiye iyi yerlere gidecek." dedi.
İnşaat sektörünün önde gelen aktörleri; Fikirtepe'deki problemlerin aşılmasıyla birlikte, dönüşüm çalışmalarının hızlanarak İstanbul geneline yayılacağını belirtiliyor.

RUHSATLAR VERİLİYOR

Toplamda 50 bin konuttun inşa edilmesi ön görülen Fikirtepe'de 3 yıldır yıkımları gerçekleştirilen ve ruhsat bekleyen firmalar bulunuyor. Büyükşehir Belediye'sinin kararıyla 2.07 olan emsal oranı, 4.14'e çıkartılırken, Bakanlık tarafından bölge riskli alan olarak ilan edildi.  Bakan Güllüce'nin açıklamaları sonrasında ve Büyükşehir Belediyesi'nin de çalışmalarıyla firmalar bir bir ruhsat almaya başladı.

Kategori:

Diğer Haberler