Finansbank'tan Önemli Açıklama

Finansbank tarafından KAP'a yapılan açıklamanın detayları yer almaktadır.
23 Temmuz 2015 Perşembe 06:53


Finansbank çıkarılmış sermayesinin 165 milyon TL bedelsiz artırılmasına karar verdi. Bedelsiz sermaye artış tutarındaki belirli bir kısmın, 2014 yılı birinci kar payından karşılanacağı açıklandı. 

FİNANSBANK'TAN KAP'A YAPILAN O AÇIKLAMA

Finansbank tarafından KAP'a yapılan açıklamada, 2.835 milyar lira olan çıkarılmış sermayenin 3 milyar liraya yükseltildiği ifade edildi. Banka, bedelsiz sermaye artış tutarı olarak 165 milyon TL belirledi. Bu tutarın 141.75 milyon TL'lik kısmının 2014 yılı birinci kar payından karşılanacağı belirtildi. Geri kalan 23.25 milyon TL'lik kısmın ise iştirak ve gayrimenkul satış fonundan karşılanacağı söylendi.

Finansbank, çıkarılmış sermayenin arttırımıyla ilgili gerekli işlemlerin yapılması konusunda Genel Müdürlüğün yetkilendirildiğini açıkladı. Ayrıca karara ilişkin izinleri almak üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu(BDDK), SPK ve ilgili diğer kurumlara başvurulması için de Genel Müdürlüğe yetki verildiğini ifade edildi.

HALKA ARZ İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLÜYOR

Finansbank, yaptığı ikincil arz başvurusunun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından geçen hafta işlemden kaldırıldığını açıkladı. Ardından ise paylarının bir kısmının halka arz işlemi için çalışmalarını ana ortağı olan National Bank of Greece (NBG) ile birlikte sürdürdüğü kaydedildi. Finansbank daha önce piyasa şartlarına bağlı olarak halka arz işlemlerinin, ileriki bir dönemde gerçekleştirilmesi yönünde planlarının olduğunu açıklamıştı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler