Finansbank Viaport Marine Projesi Finans Ortaklığı

Finansbank 2014 yılı proje finansmanındaki hedefleri destekler nitelikte, Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe öncü gruplarından biri Via Properties ile başarılı bir finans ortaklığına imza atacak.
10 Mayıs 2014 Cumartesi 11:33


Türkiye’de büyüme konusunda önü açık olan, birbirinden farklı projelerde her zaman için yatırım yapan, aktif olarak bulunan Finansbank, birbirinden farklı gayrimenkulden altyapı ve özelleştirme finansmanları, enerji gibi birçok projelerde yatırıma devam ediyor.

Bu kapsam içerisinde 2014 yılında da aktif olarak yatırımlarına devam eden Finansbank, Via Propertiesile için 125 milyon Euro’luk bir kredi verdi. Bununla beraber aynı gruba ait olan Tuzla Viaport Marine için de projeye finans gücünü sağladığını hedeflediği belirtildi.
Via Properties ile iyi bir finansman ortaklığına imza atan Finansbank, 2014 yılı içerisinde ciddi projelerde gerçekten finansman olarak yüksek yatırımlar ile beraber yüksek hedeflerini gerçekleştirdi.

Geçen yıl yapılan anlaşma, Finansbank ile Via Properties arasında yapıldı. Yapılan bu anlaşma, sadece 125 milyon Euro kredi olarak yapılsa da, bu kredinin yanı sıra proje sahibi grubun farklı projesi olan Tuzla Viaport Marine projesi için de yine aynı şekilde finans gücünün sağlanacağı hedeflere konulmuştu.

2014 yılının Mayıs ayında gerçekleşen bu anlaşmada ki imza töreni, iki şirketin de üst düzey yöneticileri tarafından yapılmıştı.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler