Fortune 500 Ödülleri Sahiplerini Buldu

Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen Fortune 500 Ödül Töreni'nde kimler ödül aldıç
17 Eylül 2015 Perşembe


Four Seasons Bosphorus Otel'de düzenlenen Fortune 500 Ödül Töreni'nde, Türkiye'nin Fortune 500 listesinin ilk üç basamağındaki şirketler ve en yüksek ihracat gerçekleştiren ve en yüksek kar eden şirketler ödüllerine kavuştu.

Turkcell Kurumsal Satış Grup Başkanı Tuğrul Cora, Fortune 500 listesinde yer almanın çalışan, üreten, ekonomiyi büyüten şirketler açısından önemli bir başarı olduğuna değindi.

Fortune Türkiye yayın Danışmanı ve Yazarı Ali Ağaoğlu'nun moderatörlüğünde "İnovasyonla Değer Yaratmak" konulu bir de panel düzenlenen törende konuşmacı olarak ise Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ve Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın yer aldı.

Hakan Binbaşgil konuşmasında bankacılığın değiştiğini ve artık çok farklı noktalarda olduğunu belirterek insanların alışkanlıklarının değiştiğine dikkat çekti. Binbaşgil'in verdiği rakamlara göre AKBANK müşterilerinin %91'i işlemlerini şube dışında gerçekleştirirken, mobil bankacılık yüzde 200 artmış vaziyette.
Boyner Grup Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner ise artık eskiden rakip olan elektronik ticaretle sokaktaki mağazaların artık birbirlerine kopamayacak kadar entegre olduğundan söz ederken, internet siparişlerinde de mobil siparişlerin önemini vurguladı. Ardından da yeni projeleri HOPİ'den örnek vererek inovasyonun değerini vurguladığı bir konuşma yapan Boyner, daha sonra sözü Nevzat Aydın'a bıraktı.

Yemek Sepeti CEO'su Nevzat Aydın ise Yemek Sepeti'nde tutkunun önemini vurgulayarak ısrarlarının ve yılmadan çalışmalarının sonucu olduğunu anlattı. Doğru inovasyonla kendi alanının Google'ı olmuş olma şansına sahip olduklarını anlatan Aydın, konuşmasının geri kalanında mobil ayağına sahip olmanın gerekliliklerinden bahsetti.

Fortune 500 Ödülleri ve ödülleri alanlar ise şu şekilde oldu: 

Fortune 500 1 Numarası: Türkiye Petrol Rafinerileri - Genel Müdür Yavuz Erkut

Fortune 500 2 Numarası: BOTAŞ - Yönetim Kurulu Bşk ve Genel Müdür Vekili Mehmet Konuk

Fortune 500 3 Numarası: OMV Petrol Ofisi - Stratejik Planlama Direktörü Coşkun Duru

Fortune 500 Türkiye İhracat Şampiyonu: THY - Genel Müdür Temel Kotil

Fortune 500 Türkiye En Yüksek Kar: Türk Telekom - Kurumsal İş Birimi CEO'su Mehmet Ali Akarca

Turkcell Tekonoloji Özel Ödülü: Oltan Gıda - Genel Müdür Orhan Veli Oltan

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler