Garanti Bankası 6 Milyar Dolara Kadar Tahvil İhraç Yetkisi

Garanti Bankası 3 Ekim 2013 tarihinde internet sitesinde yer verdiği bir açıklama ile Genel Müdürlüğe tahvil ihracı yetkisi verdiğini duyurdu.
09 Ekim 2013 Çarşamba 00:23


Garanti Bankası 3 Ekim 2013 tarihinde internet sitesinde yer verdiği bir açıklama ile Genel Müdürlüğe tahvil ihracı yetkisi verdiğini duyurdu.  Banka; “3 Ekim 2013 tarihinde Bankamız Yönetim Kurulu tarafından, yurt dışında ve/veya yurt içinde tahsisli satış ve/veya nitelikli yatırımcıya satılmak üzere bir veya birden fazla ihraç yoluyla gerçekleştirilecek, çeşitli tertip ve vadelerde ve ihraç tarihlerindeki piyasa koşullarına göre belirlenecek sabit ve/veya değişken faiz oranlarına sahip, toplamda 6.000.000.000 ABD Doları veya muadili yabancı para tutarı veya

Türk Lirası tutarına kadar tahvil, bono veya benzeri türden borçlanma aracı ihraçlarına ilişkin tüm sözleşmelerin ve bu sözleşmelere ilişkin sair evrakın tanzim ve düzenlenmesi ile satış ve yurtdışı borsalara kayıt da dahil olmak üzere işlemle ilgili gerekli bütün adımların yerine getirilmesini sağlamak amacıyla T. Garanti Bankası A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne yetki verilmiştir.” ,şeklindeki açıklamayı kamu aydınlatma platformuna (KAP)’a da yaparak duyurdu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler