Garanti Bankası Hisseleri BBVA'ya Satıldı

Doğuş Holding'in yüzde 14,89 oranındaki sahip olduğu Garanti Bankası hissesinin devrini konu almaktadır.
28 Temmuz 2015 Salı 12:19


Garanti Bankası'nın BBVA'ya devri sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, elinde kalan hisseleri satıp satmayacağı konusuna açıklık getirdi.

DOĞUŞ HOLDİNG'İN YÜZDE 10'LUK PAYI KALDI

Garanti Bankası için dün, hem duygusal hem de tarihi bir gün oldu. Dün yapılan toplantıyla Doğuş Holding'in yüzde 14,89 oranındaki sahip olduğu Garanti Bankası hissesinin BBVA'ya devri tamamlandı. Devredilen hisselerle birlikte Banco Bilbao Vizcaya Argentaria’nın (BBVA) Garanti Bankası'ndaki payı yüzde 39,9 olurken, Doğuş Holding'in yüzde 10'luk payı kaldı.

Hisse devri ile birlikte bankanın Genel Müdürlük görevini yapan Ergun Özen'in, yerini Genel Müdür Yardımcısı Ali Fuat Erbil’e bıraktığı açıklandı. Ali Fuat Erbil, Nisan 2000'den beri Genel Müdürlük görevinde hizmet veren Ergun Özen'in bayrağını devraldıktan sonra, ''Gözünüz arkada kalmasın, emanetinize çok iyi bakacağız'' dedi.

DOĞUŞ GRUBU YENİ BİR BANKA KURACAK MI?

Garanti Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, gazetecilerin kendisine yönelttiği BBVA'ya yapılan hisse satışının ardından elinde kalan yüzde 10’luk payı ileride satıp satmayacağı sorusuna net bir şekilde yanıt verdi. Şahenk konuyla ilgili olarak, ''Doğuş grubunda asla diye bir şey olmaz. Ama şunu bizden beklemeyin: Bir gün Garanti’deki hissemizi satıp da Türkiye’deki başka bir bankaya ortak olur muyuz? Asla. Yeni bir banka kurar mıyız? Asla'' dedi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler