Garanti Bankası'ndan büyük yenilik! Anında kredi limitinizi öğrenin

Garanti Bankası Kredi Limiti Öğrenme Sayfası sayesinde onaylı kredi limitinizi anında öğrenebilirsiniz.
23 Ekim 2020 Cuma

Garanti Bankası geçtiğimiz haftalarda artık müşterilerinin veya müşterisi olamayan tüketicilerin kredi limitlerini öğrenebilecekleri yeni bir web sayfasını hayata geçirdi. Garanti Kredi Limiti Öğrenme Sayfası sayesinde kredi skorunuz ve gelirinize göre ne kadar kredi limitinizin olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
 
Yapmanız gereken ilgili sayfaya girip, karşınıza çıkan formu doldurmaktır. Formda ise sizden; TC kimlik numarası, cep telefonu numarası, doğum tarihi, anne adı ve baba adı gibi bilgiler istenir. Söz konusu bilgileri doğru bir şekilde ve eksiksiz olarak ilgili kutucuklara girmenizin ardından telefonunuza SMS gönderilir. Gönderilen SMS’te yer alan şifreyi ekranda yer alan doğrulama kodu kısmına girmeniz durumunda direkt olarak kredi limitinizi öğrenebilirsiniz. Formlara girmiş olduğunuz bilgileri eksiksiz ve doğru olması büyük önem taşır.
 
Söz konusu işlem aslında bir nevi ön onaylı kredi işlemidir. Yaptığınız sorgulama sonucunda size tanımlanabilecek olan kredi tutarını öğrenirsiniz ve hemen sonrasında herhangi bir Garanti Bankası şubesine giderek, ön onaylı limitinizi belirtip kredi kullanımı yapabilirsiniz. Ön onaylı limitiniz, bankadan yapmış olduğunuz asıl kredi sorgulaması işleminde bir miktar düşebilir veya daha da fazla yükselebilir.
 
Banka şubesi kredi kullanımı için sizden ek teminatlar da talep edebilir. Bu nedenle ilk etapta nüfus cüzdanınızla birlikte size en yakın Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekir. Ayrıca söz konusu kredi limiti, diğer bankaların genelinde de geçerli olan bir kredi limitidir. Tutar diğer bankalarda farklılık gösterse de arada çok bir fark olacağını söylemek zordur.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler