Garanti'den Kolay Adres Tanımı ile 7/24 para transferi mümkün olacak

Garanti Bankası hesabınızda yapacağınız Kolay Adres Tanımı işlemi sayesinde artık 7/24 EFT yapabilmeniz mümkün olacak.
01 Aralık 2020 Salı

Garanti BBVA ile artık 7/24 EFT işlemi yapabilir ve bu işlemler için IBAN karmaşasından kurtulabilirsiniz. Size para gönderen kişilere e-posta, kimlik, cep telefonu, pasaport veya vergi numarası gibi bilgileri vermeniz durumunda, istediğiniz gün istediğiniz saatte para transferi gerçekleştirebilirsiniz. Henüz uygulamaya girmemiş olan ve Aralık ayı içerisinde uygulamaya girecek olan FAST transferi sayesinde, mesai saatleri dışında para transferi yapamama derdinden kurtulabilirsiniz. Garanti BBVA uygulamasına girerek "Kolay Adres Tanımı" yapmanız durumunda siz de uygulamanın devreye girmesiye birlikte söz konusu hızlı para transferini gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımı nedir ve nasıl yapılır?

Kolay Adres Tanımı, FAST ile para transeri yapmak isteyen tüketicilerin IBAN numaraları ile telefon, e-mail, kimlik, vergi veya pasaport numarası gibi bilgileri eşleştirmesi işlemidir. Böylelikle para transferleri sırasında IBAN numaranızla eşleştirmiş olduğunuz herhangi bir bilgiyi karşı tarafa vererek, direkt olarak para transferi işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve her an hesabınıza ödeme alabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama işlemini direkt olarak Garanti BBVA Mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilir ve saymış olduğumuz herhangi bir bilgi ile IBAN numaranızı eşleştirebilirsiniz. Böylelikle 20 küsür haneli IBAN numarası verme derdini ortadan kaldırarak direkt kısa ve öz bilgilerle hesabınıza para alabilir veya başka bir hesaba para gönderebilirsiniz.

Kolay Adres Tanımala işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:
  • Garanti BBVA Mobil Uygulamasına giriş yapın.
  • Hesap ve Kart bölümüne girin.
  • Hesaplar kısmında istediğiniz herhangi bir hesabı seçin ve Kolay Adres Tanımlama seçeneği üzerinden, herhangi bir bilgiyi IBAN numaranızla eşleştirin.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler