Garanti İnternationale 22 Bankanın Katılımı ile Sendikasyon Kredisi

Garanti Bankası'nın yüzde 100 iştiraki olan GarantiBank International, 10 ülkeden 22 bankanın katılımıyla 238,5 milyon avro ve 50 milyon dolar tutar 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi aldı.
08 Temmuz 2014 Salı 14:55


Bir Garanti Bankası iştiraki olan GarantiBank International, 50 milyon dolar ve 238,5 milyon avro tutarında sendikasyon kredisi aldı.

Garanti Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, Garanti Bankası'nın yüzde 100 iştiraki olan GarantiBank International, 10 ülkeden 22 bankanın katılımıyla 238,5 milyon avro ve 50 milyon dolar tutarında iki ayrı dilimden oluşan, 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi aldı. Hedeflenen tutar olan 225 milyon avronun bankalardan gelen taleple aşıldığı ve dış ticaretin finansmanında kullanılacak kredinin anlaşması Amsterdam'da imzalandı.

Açıklamada, "Kredinin faiz maliyeti Libor/Euribor + yüzde 0,50 olurken; işlemde Wells Fargo Bank N.A. 'Coordinator' ve 'Documentation Agent', ING Bank NV 'Facility Agent' olarak görev üstlendi. Diğer MLA'ler; Banco Bilbao Vizcaya Argentaria SA, Barclays Bank Plc, Bayern LB, Goldman Sachs International, HSBC Bank Plc., Raiffeisen Bank International AG ve Standard Chartered Bank olarak sıralandı" değerlendirmesinde bulunuldu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler