Gayrimenkul Piyasasında Tema World Tanıtımı

Dünyanın en büyük ve önemli fuarı mIPIm’de, uluslararası gayrimenkul yatırımcıları için gerçekleşen dünya lansmanında ön tanıtımı yapılan Tema istanbul’un eğlence ayağı Tema World ilgi çekti
18 Mart 2014 Salı

Türkiye’nin en büyük projesi Tema İstanbul’un ‘MIPIM 2014’teki dünya lansmanında, projenin eğlence bölümü Tema World’ün de ön tanıtımı gerçekleştirildi. Tema İstanbul’un Ortaklar Kurulu Üyeleri Arda Akçalı ve Gökhan Çetinsaya, MIPIM 2014’te de yoğun ilgi çeken Tema World ile ilgili son gelişmeleri paylaştı. Tema World’ün ön tanıtımı, sembolik maket ve özel animasyon film ile gerçekleştirildi.

10 Tane Mega Oyuncak Olacak

Tema World’ün, 1.5 milyon metrekarelik dev arazi üzerinde kurulacağını belirten Çetinsaya ve Akçalı, “Tema World, toplam 400 bin metrekarelik, önemli büyüklükteki bir alan üzerine kurulacak. İçinde, yaklaşık 55-60 adet irili ufaklı oyuncak yer alacak. Bunlardan 10 tanesi, çok iddialı, mega oyuncak olacak. Bu mega oyuncaklar içerisinden de bazıları, sadece Tema World için üretilecek, dünyada eşi benzeri bulunmayacak. Sadece Tema World için dizayn edilip, üretilecek” diye konuştu.

400 Milyon Dolarlık Yatırım, Bin 500 Kişiye İstihdam!

Türkiye’nin dünya çapındaki temalı eğlence parkı Tema World’ün yatırım maliyetinin arsa bedeli hariç yaklaşık 400 milyon dolar civarında olacağını da belirten Gökhan Çetinsaya ve Arda Akçalı, Tema World’ün yaklaşık 1.500 kişiye doğrudan istihdam sağlayacağını söyledi.

Eğlence parkının yılda, aralarında yabancıların da bulunduğu en az 3 milyon ziyaretçi çekeceği öngörüldüğünü hatırlatan genç patronlar “Bu tür yatırımlar, bölgesine, şehrine ve hatta ülkesine kazandıran projelerdir. Kendisine 1 kazandırıyorsa, yarattığı katma değerlerle dışarıya 8 kazandıran yatırımlardır. Tema World, yaratacağı trafik ile bölgesine ve genel ülke ekonomisine önemli bir katma değer yaratacak, yaratacağı uluslararası cazibe ile de Türkiye’nin turizmine ve tanıtımına da büyük katkı sağlayacak” dedi. Tema World’ün Mesa, Artaş, Öztaş, Kantur- Akdaş Ortak Girişim Grubu tarafından işletileceğini de belirten Tema İstanbul Ortaklar Kurulu Üyeleri Gökhan Çetinsaya ve Arda Akçalı “Uluslararası mevcut parklardan know-how alacağız. Tema World, Almanya ve Hollanda’da görüştüğümüz, kardeş park niteliğindeki temalı eğlence parklarının da tecrübelerinden yararlanarak, bizim tarafımızdan işletilecek. Personellerimiz oraya gidecek, eğitimlere, uygulamalara katılacaklar. Onların uzmanları gelecek, bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunacaklar” dedi.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler