Gelir İdaresi Başkanlığından Kredi Kart Kullanıcılarına Uyarı!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından kredi kart kullanıcılarına yapılan uyarı...
10 Temmuz 2015 Cuma 07:11


GİB internet sitesinde yeni bir açıklamaya yer verdi. Bu açıklamada dolandırıcıların yeni girişimlerde bulundukları ve bu girişimlerde Gelir İdaresi Başkanlığı’nı kullandıkları belirtildi. Dolandırıcılar GİB adına e-posta atarak, mükelleflere vergi iadesi yapılacağını, bunun için kredi kartı bilgilerini girmeleri gerektiğini yazıyorlar. Yine mail aracılığı ile mükelleflerin kredi kart bilgilerini alan dolandırıcılar, kart bilgileri çalma işlemini kolaylıkla tamamlıyorlar.

Ancak Gelir İdaresi Başkanlığı vergilendirme işlemlerine yönelik hiçbir şekilde e-posta aracılığı ile işlem yapmadıklarını, böyle bir iletişim şeklinin bulunmadığını özellikle belirtiyorlar. Bununla birlikte Maliye adına iftar yemeği bileti satan dolandırıcılar olduğunu ve böylelikle haksız kazanç elde ettiklerini ileten GİB yine kendileri ile hiçbir ilgisi bulunmayan Vergi İnceleme Dergisi isimli bir yayının piyasada olduğunu ancak hiçbir mükellefin bu yayınlara itibar etmemeleri gerektiğini internet sitesi üzerinden açıklıyorlar.
 Bu tür durumlarla karşılaşan her vatandaşın, işlem yapmadan önce 444 0 189 numaralı bilgi ve ihbar hattından GİB ile irtibata geçmesi ısrarla rica ediliyor. 

Diğer Haberler