Gençlik ve Spor Bakanlığından 35 milyon TL'lik destek müjdesi!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, "Sürekli Kişisel Gelişim" projesi kapsamında 35 milyon TL'lik destek paketi başlattıklarını duyurdu.
06 Temmuz 2020 Pazartesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençlerin hayallerini gerçekleştirebilmek adına yeni bir destek paketi duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre söz konusu destek paketinin değeri rekor seviyede. 35 milyon TL'lik yeni paket saeysinde, gençler 8 farklı kategoride projelerini sunacak ve alacakları destek sayesinde hayallerini gerçeğe dönüştürebilecekler.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin ülkemiz adına ne kadar büyük bir güç olduklarını ve güçlü Türkiye için gençlerin büyük bir umut oldukları belirtti. Bakan Kasapoğlu açıklamasının devamında, gençlerin yarınlara daha donanımlı ve girişimci bir şekilde girebilmeleri adına çeşitli proje destek paketleriyle yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.

Kasapoğlu, 35 milyon TL'lik proje desteğinin rekor bir rakam olduğunu dile getirirken, desteğin hangi proje kategorileri için geçerli olacağını da söyledi. Gönüllülük, kişisel gelişim, fiziksel aktivite, kitap kahve projeleri, kültür ve sanat, yenilikçi fikirler, çevre, hayvanların korunması, yenilikçi fikirler ve spor gibi kategorilerde geliştirilen projelere söz konusu desteğin sağlanacağını belirtti.

Başvurular 1 Temmuz'da başladı

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre destek için başvurular 1 Temmuz itibariyle başladı. Toplamda 1 aylık bir başvuru süreci belirlenirken, başvuru bitiş tarihi olarak da 1 Ağustos 2020 tarihi belirlendi. Projeye yapılacak başvuruların online kanal üzerinden gerçekleşeceğini belirten Bakanlık, https://gpdp.gsb.gov.tr/ adresinden başvuruların kabul edildiğini duyurdu.

Bakanlık, destek başvurularının sadece söz konusu internet adresi üzerinden gerçekleşeceğini ve diğer başvuru yöntemleriyle yapılan başvuruların kesinlikle kabul edilmeyeceğini belirtti. Ayrıca Bakanlık, yapılan başvuruyu değerlendirmeye alacaklarını ve kabul edilmesi durumunda proje sorumlusuna bilgi verileceğini de belirtti.
 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler