Giyilebilir Bankacılık Döneminde TEB Uygulamaları

TEB giyilebilir teknolojilerine iligisi artarak devam ediyor. Daha önce Google'ın tüm dünyada ses getiren Glass gözlüğü sonrası Samsung'un akıllı saati Gear 2 üzerinden bankacılık hizmeti sunacak
22 Nisan 2014 Salı

Teknoloji her dönem içerisinde sürekli olarak gelişiyor ve kendisini yeniliyor. Günümüzde ise gelişen teknolojiler ile birlikte en sık kullanılan ürünleri içerisinde giyilebilir teknoloji ürünleri ilk sırada yer alıyor. Google tarafından üretilen Glass isimli teknoloji harikası gözlüğün ardından giyilebilir teknolojiler artık saatler üzerinden hizmet vermeye başladı.

Ülkemizde ise bankacılık alanında bu teknolojilere merak duyan bir banka var. Türk Ekonomi Bankası google gözlüklerinde olduğu gibi yeni üretilen Samsun gear saatleri içinde gerekli olan finansal bankacılık uygulamasını geliştirdi. Giyilebilir saat uygulaması olan finansal takip içerisinde yer alan döviz, kur takibi gibi belli başlı şeyler var. TEB tarafından hazırlanan diğer yeni bir proje ise google glass ile ATM kullanabilmek. Bunun için gerekli bütün hazırlıklar sürüyor.

İlk olarak İspanya üzerinde uygulanan bu teknoloji için ülkemizde de gerekli adımlar atılmaya başlandı. Diğer başarılı bir örnek ise Ukrayna’dan geldi. Gelecek günler içerisinde teknolojinin daha çok gelişmesi ile birlikte bugün cep telefonları içerisinde yer alan mobil şubeleri her türlü giyilebilir teknoloji içerisinde de kullanılabileceğinin sinyallerini veren TEB bunu ülkemizde ilk uygulayacak olan banka olacak. 

Diğer Haberler