Global Çiftçi Kredi Ödeneği Yükseltildi

Çiftçi ödeneğinin yükseltilmesinde ki detaylar yer almaktadır.
22 Temmuz 2015 Çarşamba 14:16


Starbucks, Gloobal Çiftçi Fonu Programı kapsamında global çiftçi ödeneğini 50 milyon dolara yükseltti. Bu ödeneğin 2020 yılına kadar hayata geçireleceği bildirildi.

40.000 ÇİFTÇİYE ULAŞTI

Starbucks tarafından 2008 yılında 20 milyon dolarlık ödenekle başlatılan Global Çiftçi Fonu Programı'na, 30 milyon dolar daha ödenecek çıkarılacağı duyuruldu. Starbucks, 2020 yılına kadar yapılacak olan çiftçi ödeneğinin, daha önceki yapılan 20 milyon dolarlık ödeneğin devamı niteliğinde olduğunu belirtti. Kahve sektörünün daimi olabilirliğini desteklemeyi prensip edinen Starbucks, bugüne kadar sağladığı fon kapsamında kırk binin üzerinde çiftçiye ulaştı. Orta ve uzun dönem fon sağlama programları yapan Starbucks, çiftçilere kahve karlılığını ve kalitesini arttırmak amacıyla ciddi desteklerde bulundu.

DÖRT KITADA ÇİFTÇİYE DESTEK VERİLİYOR

Starbucks bu yıl içerisinde kahve tedarik zincirinin yüzde 99 etik kaynağa ulaştığını ilan etmişti. Starbucks tarafından bugüne kadar etik tedarik, iklim değişikliğinin etkileriyle mücadele gibi konulara ve kahve çiftçiliği derneklerine toplamda 70 milyon dolar tutarında yatırım yapıldı. Dünyanın farklı yerlerinde bulunan çiftçi destek merkezleriyle işbirliği yapan marka sayesinde, dört kıtada 1 milyondan fazla çiftçi önemli gelişmeler gösteriyor. 

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler