GSYİH Rakamları Bugün Açıklanıyor

Eylül ayının gelmesiyle beraber piyasalar gözlerini Merkez Bankası'nın ve TÜİK'in ve açıklayacağı rakamlara çevirmiş durumda.
10 Eylül 2015 Perşembe 06:30


Eylül ayının gelmesiyle beraber piyasalar gözlerini Merkez Bankası'nın ve TÜİK'in ve açıklayacağı rakamlara çevirmiş durumda. Bugün de saat 10:00'da piyasaları ilgilendiren rakamların açıklanması bekleniyor. Bugün açıklanması planlanmış olan rakamlar ise daha çok Gayrisafi yurt içi hasıla ile ilgili. Cari işlemler Dengesi'nde temmuz ayı için beklentiler 3.55 milyar dolar olarak göze çarpıyor, ki bu rakam daha önce 3.36 milyar dolar civarında idi. Gayri safi yurt içi hasılada ise 2. Çeyrek'te yüzde 3.1 büyüme bekleniyor, daha önceki rakam ise yüzde 2.3.

GSYİH-Mevsimsel ve Takvimsel Düzeltilmiş (Çeyrek) rakamlarının ise binde yedi düzeyinde olması bekleniyor, ki bu rakam bir önceki rakam olan yüzde 1.3 ün neredeyse yarsı kadar daha az.
GSYİH-Takvimsel Düzeltilmiş (yıllık) rakamlara baktığımızda ise piyasanın ve uzmanların %2.9 gibi bir oranda artış beklediğini görüyoruz. Bu rakam daha önce %2.4 civarında seyrediyordu.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler