Halkbank İhracatçı KOBİlere Desteği Sürüyor

Halkbank, TİM ve KGF ile KOBİ İhracat Seferberliği İşbirliği Protokolü'ne imza attı.
18 Haziran 2014 Çarşamba 00:35


Halkbankası, Üreten Türkiye’ye sağladığı destekler dahilinde Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Kredi Garanti Fonu (KGF) ile KOBİ İhracat Seferberliği İşbirliği Protokolü üzerine imzasını attı. “Üreten Türkiye Üreten KOBİ” sloganıyla imzaladıkları protokol dahilinde ihracatçılar için üretilen finansman imkanlarının daha da artış göstermesi bekleniyor.

Halkbank bünyesinde bulunan kaynaklardan ve uluslararası finans kurumlarından elde edilen krediler KOBİ’lerin ihracat taahhütlü Türk Lirası ve yabancı para nakdi ve gayri nakdi kredi ihtiyaçlarını karşılıyor.
Kur içindeki dalgalanmalar için çözüm sunan kredi ürünlerini kullanmakta olan KOBİ’ler, bankacılık ürün ve hizmetlerini indirimli olarak alabiliyorlar. KOBİ’lere KGF tarafından protokol dahilinde teminat desteği de veriliyor.

Üreten Türkiye Üreten KOBİ

Türkiye’nin 2023 yılındaki ihracat hedeflerini gerçekleştirmesi adına Halkbank ile 2012 yılında imzalanan protokolü yeniden imzalanacak protokol ile daha da güçlü bir yapıya soktuklarını belirten TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi 2023 yılındaki hedeflerimizi gerçekleştirmek için en önem verdiğimiz konuların arasında finansmanın erişim kolaylığını sağlamak ve böylelikle maliyetini azaltmak yer alıyor. Açıklamalarında bulundu.

Yeni imzalanan bu Kredi Garanti Fonu İşbirliği protokolü sayesinde 2023 Türkiye İhracat Stratejisi ve Eylem Planı kapsamını destekleyerek elimizdeki 19 hedef arasında yer alan finansal ve ticaret destek araçlarının çoğaltılmasıyla birlikte daha verimli hale gelmesi alanında büyük çalışmalar yaparak ilerleme kaydetmeyi düşünüyoruz diyerek açıklamalarını sonlandırmış oldu.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler