Halkbank ve Ziraat Bankası Çalışanları Şikayetçi

Ziraat ve Halk Bankası çalışanlarının şikayetini içermektedir.
17 Agustos 2015 Pazartesi

Ziraat Bankası ve Halkbank'ta çalışan 43 bin çalışan, kamu işçisi olarak sayılmamaları nedeniyle şikayetçi oldular. Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu çalışanlar arasında 940 TL'lik net maaş farkı olduğunu belirtti.

ZİRAAT BANKASI VE HALKBANK'TA 32 BİN ÜYE

Halk ve Ziraat Bankası'nda çalışan 43 bin personel 13 Ağustos'ta, kamu işçilerine sağlanan haklardan yararlanabilmek için Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuruda bulundu. Öz Finans İş Sendikası Genel Başkanı Ahmet Eroğlu, Habertürk'ün haberine göre çalışanların kamu bankacısı olmasına rağmen kamu işçisi sayılmadığını belirtti. Eroğlu, son toplu iş sözleşmesiyle birlikte kamu işçileri ile Ziraat Bankası ve Halkbank'ta çalışan ancak kamu işçilerine sağlanan haklardan yararlanamayan personellerin net maaşları arasında 940 liralık fark olduğunu söyledi.

Öz Finans İş Sendikası'nın Ziraat Bankası'nda 25 bin, Halkbank'ta ise 18 bin üyesi bulunmaktadır. Ahmet Eroğlu bu personelin işçi mi, kamu işçisi mi, memur mu olduklarının belli olmadığını vurguladı. Ayrıca Eroğlu yapılan başvuruda, Ziraat Bankası hisselerinin tamamının, Halkbank hisselerinin yüzde 51'inin Hazine'ye ait olduğunu belirterek statüde değişiklik yapılmasını istedi.

Diğer Haberler