Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TL'ye güvenen herkesin kazanacağını söyledi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, TL'nin son günlerde borsada değer kazanması hakkında Twitter'da değerlendirmede bulundu.
25 Haziran 2020 Perşembe

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter'dan yaptığı açıklamada TL'ye güvenen herkesin mutlaka kazançlı çıkacağını belirtti. 'Ülkelerin borsa performansı" başlığı altında bir görsel yayınlayan Albayrak, bu görselde yer alan 1 Ocak, 23 Haziran arasındaki Türkiye'nin borsa performansını değerlendirdi. Türkiye'nin borsa performansının listede %0,80 olduğu dikkat çekerken, Türkiye listenin en tepe sırasında yer aldı. 

Söz konusu liste ve değerleri yorumlayan Albayrak, Borsa İstanbul'un performansı hakkında olumlu bir yorum yaptı. Yorumun detaylarına inen Albayrak, yılbaşında bu yana yatırımcıların ilgi göstermesi nedeniyle yükselişini emin adımlarla sürdüren Borsa İstanbul'un 2020 yılında kayıplarını geri alabilen az sayıda borsalardan biri olduğunu dile getirdi. Öte yandan Albayrak, TL'ye güvenen herkesin, Türk valıklarına güvenen herkesin ve Türk şirketlerine güvenen herkesin sonunda bir başarı hikayesi yazacağını dile getirdi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler