Hibe Kredi Almanın Püf Noktaları

Hibe kredi almak isteyenlerin bilmesi gerekenler.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 12:17


İş projelerinin hayata geçirilmesi için finansal destek gerekir. Ülke ekonomisi için de son derece faydalı olan pek çok proje sermaye bulunamaması nedeniyle hayata geçirilemiyor. Bu problemi ortadan kaldırmak için harekete geçen yetkililer devlet destekli hibe kredisi adı verilen bir ürün geliştirdi. Bu kredi sermaye yatırımı olarak iş projelerinin hayata geçirilebilmesi için kullanılıyor.

Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hibe kredisi almanın püf noktası öncelikle ciddi bir iş projesine sahip olmanızdır. Eğer yetkililer tarafından da onaylanacağına inandığınız bir projeye sahipseniz sermaye desteği için hibe kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak bu krediyi kişisel harcamalarınız ya da ihtiyaçlarınız için kullanamayacağınızı, mutlaka sunduğunuz proje için kullanacağınızı da bilmenizi isteriz.

Verilen hibe kredisi takip edilir ve ne yönde kullanıldığı yetkililer tarafından incelenir. Eğer siz de bir projeyi hayata geçirmek istiyorsanız ancak elinizde bir proje yoksa bu durumda rotanızı KOSGEB’e çevirmeniz gerekir. KOSGEB Danışmanlığı hizmetleri herkese danışabileceği hizmetler arasında yer alır. Bu hizmetler kapsamında size en uygun iş kolu belirlenebilir. Aynı zamanda hibe kredisi almanın yolları size aktarılacaktır.
Sadece yapmanız gerekenler ya da izlemeniz gereken yol değil, hibe kredisi için istenen belgeler gibi konularda da uzmanlar tarafından bilgilendirileceğiniz için eksik belge ile başvuru yapma riskini de ortadan kaldırmış olacaksınız. Hibe kredisi kullanarak siz de hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Kategori:

Diğer Haberler