HSBC'nin Türkiye Biriminde Satış Gerçekleşecek mi?

HSBC'nin Türkiye birimindeki satış süreci neden yavaş işliyor?
29 Agustos 2015 Cumartesi 14:36


Ağustos ayı başında 5.2 milyar dolara Brezilya birimini satan HSBC, Türkiye birimi için satış sürecinde yavaş davranmaya başladı.

HSBC TÜRKİYE BİRİMİNİN SATIŞ SÜRECİ

Sorunlu operasyonları için Türkiye'de dahil olmak üzere dört ülkede harekete geçen HSBC, bu ayın başında 5.2 milyar dolar karşılığında Brezilya birimini Banco Brandesco SA'ya sattığını açıklamıştı. Gerçekleşen satış işlemlerinin hemen ardından ise ING ile yürütülen Türkiye biriminin satışı gündeme gelmişti. Ancak konu ile ilgili bir kaynağın Finans Gümdem'e yaptığı açıklama ile HSBC'nin Türkiye birimi satış sürecinde acele etmediği bilgisi alındı. Konu hakkında bilgi sahibi olan kaynak, ''Brezilya biriminin iyi bir fiyattan satılmış olması Türkiye biriminin satışındaki aciliyet baskısını azalttı'' diye konuştu.

Aynı kaynaktan edinilen bilgilere göre, HSBC'nin Türkiye birimindeki satışında isteğin azaldığı fakat sürecin halen devam ettiği öğrenildi. Bankacılık kulislerinde HSBC'nin Türkiye birimi için süreci ağırdan alması üzerine, daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için HSBC yetkililerine ulaşılamadı. ING ise konu ile alakadar herhangi bir yorum yapmadı. Ancak ING'nin CEO'su Patrick Flynn'in 5 Ağustos tarihinde ''büyüyen piyasalarda'' alım yapmak istediklerini belirtmişti.

Kategori:

Diğer Haberler