HSBC Sıfır Faiz Uygulaması

HSBC mevcut ve yeni tüm müşterilerini kapsayan bu atağında biri fatura olmak üzere enaz 500 TL tutarında üç adet aylık ödemesini vadesiz hesabından yapan müşterilerinden hesap işletim ücreti almayacak
25 Şubat 2014 Salı 13:46


Finansal sektörde dünyanın lider ülkelerinden birisi olan İngiltere merkezli HSBC, Türkiye’deki bankacılık piyasasında devrim niteliğindeki adımları ile kendisinden sıkça söz ettiriyor. Geçtiğimiz dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ ın reel faiz amacı ile gündeme getirilen sıfır faiz konusunda bireysel bankacılık alanında da aktif şekilde başladı.
 
HSBC’ den bu süreçte sıfır faizli kredili mevduat hesabı çalışması ile son derece radikal bir adım gerçekleştirildi. Özellikle de HSBC, müşterilerinin 3 otomatik ödeme talimatı vermesi halinde her ayın ilk 7 günü içerisinde ek hesaplarından faizsiz kredi kullanabilme imkanı sunuyor. Merkez Bankası tarafından faiz oranlarında gerçekleştirilen yükseltmeler nedeni ile de bankalar artan maliyetlerini kredi faizlerinde yükseltmeler gerçekleştirerek müşterilerine yansıtmaya başladı.
 Özellikle de kendi sektöründe kredi faizlerinin ortalama 20 ila 25 baz puan arttığı görülüyor. HSBC hem mevcut müşterileri hem de yeni müşterileri için en az 500 TL’ lik üç otomatik fatura ödeme talimatı vermeleri halinde vadesiz hesabından gerçekleştiren müşterilerinden hesap işletim ücretleri de almıyor. Kredili mevduat hesabı ise bir mevduat hesabı ile ilişkilendirilerek açılıyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler