HSBC THY İçin Hedef Fiyatını Artırdı

HSBC hazırladığı raporda THY için hedef fiyatını yükselttiğini açıkladı. Raporda, Thy’nin trafik verilerinin temmuz ayında görece zayıflamasının ardından ağustos ayında toparlanma sergilediğine değini
09 Ekim 2013 Çarşamba 00:35


HSBC, THY hedef fiyatını 9.7TL'ye yükseltirken 'Endeksin Üzerinde Getiri' tavsiyesini sürdürdüklerini belirtti.

HSBC hazırladığı raporda THY için hedef fiyatını yükselttiğini açıkladı. Raporda, Thy’nin trafik verilerinin temmuz ayında görece zayıflamasının ardından ağustos ayında toparlanma sergilediğine değinildi.
Ayrıca Raporda şu şekilde değerlendirme yapıldı:

Yolcu sayısı %27 artarken, doluluk oranı %86 ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Dolayısıyla şirketin 3Ç performansı için bugüne kadarki trafik performansı güçlü bir ön gösterge olmaya devam ediyor. Öte yandan rekabet ve fiyatlama tarafında daha temkinli tahminlere geçiyoruz.

THY toplam koltuk kapasitesini bu yılsonunda , 2013-15 döneminde ise ortalama artırmış olacak. Karlı filo genişlemesi öngörümüzü devam ettirmekle birlikte fiyat fiyatları üzerinde bir miktar baskı öngörüyoruz. Revize tahminlerle 2013 yılı için 808m TL, 2014 yılı için de 1,064m TL net kar öngörüyoruz.

Son bir aylık dönemde Suriye gerginliği, petrol fiyatlarındaki artış ve ÖİB payının kısmen satışının tekrar gündeme gelmesi ile BIST-100’ün altında getiri sağlayan hissenin bu faktörlerde yaşanan olumlu gelişme sonucu fırsat sunduğuna inanıyoruz. THY 2014 yılı tahmini 8.8x FK ve 5.6x FD/FKAVÖK çarpanları ile işlem görmektedir.

Üç aşamalı İNA modeline dayalı yeni hedef değerimiz 9.7 TL olup (eski hedef 8.96 TL), 12 aylık %24 getiri potansiyeli doğrultusunda “Endeksin Üzerinde Getiri” tavsiyemizi sürdürüyoruz.
Değerleme üzerindeki başlıca aşağı yönlü risklerin petrol fiyatlarında ciddi kalıcı artış, dış etkenler (politik, sosyal, ekonomik, terör, salgın hastalık gibi), yolcu trafiğinin ve fiyatların tahminlerimizden ciddi düşük seyretmesi, sektörde iç ve dış rekabetin öngörülenden güçlü olmasıyla fiyatlar ve marjlar üzerinde baskı olması, kurlarda uzun süreli aşırı oynaklık yaşanması sonucu fiyatlamanın zorlaşarak marjlara olumsuz etkide bulunması, ülkelerarası ikili anlaşmalara bağlı olan yeni hat açılımlarının korumacı politikalar nedeniyle tahmin edilenden yavaş ve zayıf seyretmesi, yeni İstanbul havalimanının açılmasında yaşanacak ciddi gecikmelerin filo genişleme planlarını olumsuz etkilemesi ve ÖİB’nin elinde bulunan %49’lık payın bir kısmının satışının gündeme gelmesi olduğu belirtildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler