HSBC Yatırım Tavsiyeleri

"BİM için hedef fiyatımızı 51 TL'den 53 TL'ye, Ülker için de 16.0 TL'den 16.5 TL'ye yükseltiyoruz. Kardemir için 1.55 TL, Halkbank için de 17.2 TL olan hedef fiyatlarımızı koruyoruz"
08 Mart 2014 Cumartesi 01:22


HSBC Yatırım, BİM, Enka, Erdemir, Turkcell ve THY ile alakalı olarak “Endeksin Üzerinde Getiri” önerisini yaparken, Türk Telekom ve Turkcell’in hedef fiyatlarında indirime gittiğini ancak önerilerin koruma altında olduğunu bildirdi.

BİM hedef fiyatlarının 51 TL civarından 53 TL’ye, Ülker hedef fiyatlarının 16 TL’den 16.5 TL’ye yükselişi söz konusuyken Kardemir ve Halkbank hedef fiyatlarının koruma altında olduğu açıklandı.

Rapor Neler İçeriyor?

Yapılan açıklamaya göre, hisse senetlerinin endeksin daha üzerinde getiri tavsiyelerini dikkate aldıklarını görüyoruz. Yayınlanan raporda yer alan bir diğer değerlendirme ise yatırım konusunda ekonominin yavaşlamasıyla birlikte iş modelinin karlı olması ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı 2015 yılının zor dönemlerinde artırma potansiyeline sahip olduğu yönünde.
Ucuz değerlendirmelere göre sahip olduklarını düşündükleri hisseleri önerirken, tavsiyelerin endeksin üzerindeki getiriler için BİM, Kardemir, Ülker ve Halkbank olduğunu söylediler.
Geçtiğimiz yılın çarpıcı tablosuna bakıldığı zaman BİM için belirlenen yeni hedef fiyatı 51 TL’den 53 TL’ye yükselirken Kardemir ve Halkbank için bu yükseliş 1.55 TL ve 17.2 TL olarak göze çarpıyor.


Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler