İhtiyaç Kredilerinde Vade Sayısı Uzatılacak mı?

İhtiyaç kredilerinde vade sayısının 36 aydan 48 aya çıkarılmasında son durum nedir?
07 Eylül 2015 Pazartesi 13:06


BDDK Başkanı Akben, geçtiğimiz ay kredi kartlarında taksit sınırlamasının esnetilebileceği gibi ihtiyaç kredilerinde de taksitlerin uzatılması ile ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü açıklamıştı. Kredi kartına taksit sayısını arttıracak formül hazırlandı. Peki, tüketici kredileri için son durum nedir?

TÜKETİCİ KREDİLERİ 36 AYDAN 48 AYA ÇIKARILACAK!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finans sektöründen gelen talepler doğrultusunda taksit sayısını arttırmak için Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile görüşmelere başlamıştı. Bu görüşmelerin sonucunda kredi kartına taksit sayısını artıracak formül netleşti. Şimdi kurum, vade sayısı 36 ay olan tüketici kredilerinin 48 aya kadar çıkarılması üzerinde duruyor.

Finansal İstikrar Komitesi'nde gündeme gelen çalışmanın ne zaman sonuçlanacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak Hazine'ye yakın kişilerden edinilen bilgilere göre, BDDK yetkililerinin Komite üyeleri ile yaptıkları görüşmede bireylerin kredi kartı yerine ihtiyaç kredilerine yöneldiği anlatıldı. Tüketiciler, komite üyelerine rakamlarla anlatılan bu durumun nasıl bir sonuç vereceğini merakla bekliyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler