İkinci El Araç Fiyatlarında Artış

İkinci el otomobil fiyatları, model, marka ve segmentine göre son 2 ayda yüzde 10 ile yüzde 25 oranları arasında artış kaydetti.
09 Eylül 2015 Çarşamba 13:08


İkinci el otomobil fiyatları, model, marka ve segmentine göre son 2 ayda yüzde 10 ile yüzde 25 oranları arasında artış kaydetti. Yetkililer söz konusu artışın dolar, altın ve avro'daki oynamanın hemen ardından yaşandığını belirtiyor.

İKİNCİ EL OTOMOBİL FİYATLARI TAVAN YAPTI

Döviz kurlarından yaşanan yükselişin ardından ikinci el araç fiyatlarının da arttığı bildirildi. Son iki ayda artış gösteren ikinci el otomobil fiyatlarından önce de sıfır otomobil fiyatlarının yükseldiği belirtilmişti. Geçen süreçte özellikle sanal ortamdaki ikinci el araç piyasasında inanılmaz yüksek rakamlar görüldü.

İkinci el arabalara yapılan zam oranı yüzde 10 ila yüzde 25 arasında değişkenlik göstermektedir. Söz konusu zam oranının aracın modeline, segmentine ve markasına göre değiştiği ifade edilmektedir. İkinci el otomobillerde görülen artışın kurdaki hareketlilik sebebiyle yaşandığını belirten yetkililer, özellikle dolar kurunun çeşitli sebeplerle hızlı bir yükseliş trendine girdiğini hatırlatıyor.

Yetkililer otomobil almak isteyen vatandaşları, internet üzerinden verilen ikinci el araba ilanlarındaki fahiş fiyat artışları konusunda uyarıyor. Sıfır otomobil fiyatlarında yaşanan artışın son iki ayda ikinci el araçlara da yansıdığı fakat sanal ortamlarda daha yüksek fiyatlandırmaların uygulandığı belirtiliyor.
Kategori:

Diğer Haberler