IKYB İhraç Paralarını Halkbank Üzerinden Aktaracak.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Barzani, yurt dışına satılan petrol parasının artık Halkbank üzerinden aktarılacağını bildirdi.
08 Eylül 2015 Salı 08:07


Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Barzani, yurt dışına satılan petrol parasının artık Halkbank üzerinden aktarılacağını bildirdi. Ayrıca Barzani'nin o bölgedeki başkanlık kriziyle de ilgili değerlendirmeleri oldu.

PETROL PARALARI ÖNCE HALKBANK'A

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, yaptığı açıklama ile bundan sonra üretim fazlası petrol maddelerinden elde edilen paraların Halkbank üzerinden ülkesine aktarılacağını duyurdu. Erbil'de düzenlenen konferansa katılan Barzani, gazetecilerin sorularını yanıtlarken ihraç edilen petrol parasının daha önce direkt Kürdistan bölgesine geldiğini söyledi. Ancak bundan sonraki süreçte yurt dışına satılan petrol parasının Halkbank'a yatırılacağını ve bu aktarımın ardından kendilerine geleceğini belirtti.

Başbakan Barzani, Kürt bölgesindeki başkanlık krizini çözmek için siyasi partilerin görüşmeye devam ettiğini vurguladı. Ayrıca Başbakan partisinin müzakere ve diyalog yoluyla sorunların çözülmesinden yana olduğunu belirtti. Barzani, 13 Eylül'de 5 siyasi partinin katılımıyla yapılacak olan toplantıdan bir sonuç çıkmasını beklediklerini dile getirdi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler