İNG Bank Kredi Kartalrına Limit Taşıma Önerisi

İNG Bank tarafından BDDK'ya kredi kartalrında limit taşıma önerisi yapıldı.
13 Şubat 2014 Perşembe 12:29


ING Bank Türkiye Genel Müdürü Pınar Abay geçtiğimiz günlerde CNBC-e kanalının sorularını cevapladı. Kredi kartlarına yeni gelen düzenlemeler hakkında konuşan Abay, rekabetçi olmanın gerekliliğini bildiklerini ve bu konuda düzenlemeler yapılmasını beklediklerini belirtti.

BDDK’ya öneri de bulunduklarını, ücretsiz şekilde kredi kartı sahibi olmak isteyen müşterilerin düzenlemeler sonrasında sıkıntılı halde olduklarını ve mobil cihazlarda kullanılan numara taşıma sistemi gibi kredi kartı taşıma sistemi getirmeyi düşündüklerini söyledi.
Abay yapmış oldukları kredi kartı taşıma sistemiyle ilgili olarak henüz BDDK’tan kendilerine olumlu veya olumsuz bir dönüş yapılmadığını da belirtti. Kur üzerindeki dengesizlikler hakkında da konuşan Abay, Mart ayı ve sonrasında kurun sabit kalacaklarını söyledi.

Sonuç Henüz Belli Değil

Abay, yıl sonuna doğru 2.10 ve 2.15 civarında olacağını beklediklerini ve yükselme beklentilerinin 2.5 civarında, cari açık konusunda da yükselmenin %5.5 seviyelerinde beklendiğini söyledi.
Banka olarak sektördeki yükselişini sürdürmeyi hedeflediklerini açıklayan Abay, döviz ve Türk Lirası mevduatlarında da artışın söz konusu olduğunu sözlerine eklemiş oldu.
 


Kategori:

Diğer Haberler