iPhone İOS 8 ile Kredi Kartı Okuyabiliyor

iPhone ve iPad sahipleri için iOS 8 mobil işletim sisteminden sonra kredi kartı bilgilerini numerik klavyeye yerleştirerek “Scan Credit Card” seçeneğini kullanarak hızlı bir şekilde telfon kamerası ar
13 Haziran 2014 Cuma 11:59


İOS 8 mobil işletim sistemi hayatımıza gireli çok oldu. Ancak sistem, sahip olduğu özellikler ile şaşırtmaya devam ediyor. WWDC etkinliği içinde iOS 8 mobil işletim sisteminin tanıtımını yapan Apple'ın etkinlikte bu güne kadar hiç sözü edilmeyen yeni bir özelliği olduğu ortaya çıktı. 2 Haziran tarihinde düzenlenen WWDC etkinliğinde resmi olarak tanıtılan iOS 8 hakkında hiç bahsedilmeyen bazı yeniliklerin olduğu söyleniyor.

Kamera İle Kartı Tarıyor

İphone model telefona sahip olanlar İOS 8 mobil işletim sistemini kullandıklarında kredi kartı taraması yapabilecekler.  Çünkü sistemin özelliklerinden en çok konuşulanı; geliştiriciler için şuan indirilebilir durumda olan API sayesinde iOS 8'in kamera yardımı ile kredi kartı bilgilerini tarayabilme özelliği oldu. Düzenlenen konferansta sistemin bu özelliğinden hiç bahsedilmemişti. Çünkü bu özellik henüz keşfedilmemişti.

Sistemin kart okuyabilme özelliğini ilk fark eden 9to5Mac sitesi oldu. Bu durumun uygulamasına göre iPhone ve iPad sahiplerinin iOS 8 mobil işletim sistemini tercih ettikten sonra kredi kartı bilgilerini numerik klavyeye yerleştirerek “Scan Credit Card” seçeneğini kullanarak hızlı bir şekilde telefon kamerası aracılığı ile okutmaları mümkün. WWDC konferansı kapsamında duyurulan bir başka özellik ise iOS 8 ile birlikte Touch ID'nin 3. parti yazılımlar için açılmış olmasıydı.

Kategori:

Diğer Haberler