İş Bankası Çocuk Atölyeleri

Kumbara Fonu Hesabı, anne babaların, çocuklarının geleceğini güvenceye alabilmesi için tasarlanmış bir ürün ve diğer yatırım fonlarından farklı olarak "uzun vadede birikim" amacıyla yönetiliyor.
22 Şubat 2014 Cumartesi 13:37


Türkiye İş Bankası çocukları için yatırım fonu hesabı açan anne ve babaların, Türkiye İş Bankası Müzesi’ nde yer alan farklı yaş grubundan çocuklara özel atölyelerde çocukları ile eğlenceli zamanlar geçirebilmelerine yardımcı oluyor.

Yaş Gruplarına Göre Çalışmalar

5 ila 8 ve 9 ila 12 yaş grubu çocuklara yönelik olarak İş Kumbara Fonu atölye çalışmalarını 15’ er günlük aralıkla düzenliyor. Bu atölye etkinliklerine 15 ila 20 çocuklar katılabiliyor. Çocuklar 1,5 saat botunca yaratıcılıklarını geliştirebilme fırsatına sahip olabildikleri gibi son derece eğlenceli zamanlarda geçiriyor. Anne ve babalar ise rehber eşliğinde Türkiye İş Bankası Müzesi’ni gezebilme fırsatına sahip oluyor.
 
Türkiye İş Bankası Müzesi’ndeki atölye etkinliklerine gelen çocuklar 1,5 saatlik eğlenceli uygulamaların ardından paranın icadına ilişkin olarak 3 boyutlu eğlenceli bir animasyon filmi izliyor. Etkinlikler sonunda ise çocuklara sertifika ve Türkiye İş Bankası kumbarası hediye ediliyor. Yaratıcı Drama ile Okuma Atölye’sinde oyun ve canlandırmalar sayesinde hem eğlenceli hem de eğitici çalışmalar gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda katılımcıların müze kavramlarıyla daha yakından tanışması da sağlanıyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler