İş Bankası kredi borçlarını sildi! İşletmelere ise faizsiz 6 ay erteleme…

İş Bankası, deprem bölgesine destek için 10 milyar TL bütçe ayırdı.
15 Şubat 2023 Çarşamba 17:38


İş Bankası, Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye ve tüm ilçeleri ile İslahiye ve Nurdağı için önemli bir karar verdi. Banka gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere sağladığı kredileri 6 ay boyunca faizsiz bir şekilde erteledi. Ayrıca deprem nedeniyle hayatını kaybeden tüm vatandaşların kredilerini silme kararı aldı.

İş Bankası ayrıca deprem bölgesinde yaraları sarmak için 10 milyar TL bütçe ayırdı. İş Bankası, 1 Milyar TL’lik AFAD’a bağış yaptı.

İŞ BANKASI'NDAN KREDİ AÇIKLAMASI


Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
• Belirtilen şubeleriyle ilgili sunduğu genel bankacılık hizmetlerinden 31 Ağustos 2023’e kadar herhangi bir ücret ve masraf almayacağını,
 
• Kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini (ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonları da dahil olmak üzere), talebe bağlı olmaksızın 31 Ağustos 2023’e kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak ötelediğini duyurdu.
 
• Bireysel ve ticari kredi, ek hesap ve kredi kartı borçları ile gayrinakdi kredi komisyonları, talebe bağlı olmaksızın 1 ay süreyle faizsiz olarak ötelendi.
 
• 1 ay süreyle söz konusu şubelerle ilgili sunulan genel bankacılık hizmetlerinden ücret ve masraf alınmayacak.

İŞ BANKASI'NDAN 10 MİLYAR TL'LİK DEPREM PAKETİ

 
Kredi destek paketleri ile 10 Milyar TL’lik kaynak İş Bankası, bölgede depremden olumsuz etkilenmiş gerçek kişiler ile KOBİ’ler ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmeler için depremin etkili olduğu illerde 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar vadeli bölgeye özel, avantajlı faiz oranıyla kredi kullandıracak. 

Depremzede çocuklarımıza Darüşşafaka’da eğitim imkânıBanka, depremzede çocuklarımızın eğitimine de katkı sunuyor. Bu kapsamda, 2023-2024 ve 2024-2025 yılı eğitim dönemleri için, depremlerde annesini ve/veya babasını kaybetmiş çocuklarımızdan Darüşşafaka’da okumaya hak kazanacak olanların tüm eğitim hayatı boyunca oluşacak eğitim masrafları İş Bankası tarafından karşılanacak.

AFAD, Türk Kızılayı, AKUT ve Ahbap bağışları 6 ay faizsiz taksitlendiriliyor Banka; AFAD, Türk Kızılayı, AKUT ve Ahbap Derneği’ne İş Bankası’nın tüm kredi kartlarıyla yapılacak bağışları faizsiz olarak 6 ay taksitlendiriyor. Kredi kartı sahipleri, taksitlendirmeyi İşCep, Maximum Mobil, Maximum İşyerim ve İnternet Şube üzerinden gerçekleştirebilecek.

Kategori:

Diğer Haberler