İş Bankası müşterisi olmak istiyorsanız şube gitmenize gerek yok!

Türkiye İş Bankası artık hesap açma işlemlerini görüntülü görüşme ile şubeye gitmeden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.
22 Ekim 2020 Perşembe

Türkiye İş Bankası hesap açma konusunda müşterlerine yepyeni bir teknoloji ve fikirle hizmet vermeye başladı. Yeni sistemle birlikte artık herhangi bir Türkiye İş Bankası şubesine gitmeden kolaylıkla hesap açma işlemi gerçekleştirilebilecek. İşlemler dakiklar içerisinde gerçekleştirilirken, kolay bir şekilde İş Bankası müşterisi olmanız mümkün olacak. İş Bankası müşterisi olmak isteyen bireyler öncelikle İş Cep Mobil uygulamasını indirip, ardından "Müşteri Olmak İstiyorum" butonuna tıklamaları durumunda, görüntülü görüşme ve hesap açma işlemleri başlamış olacak.

Görüşme sonrasında tarafınıza bir form gönderilecek ve bu formu imzalamanız durumunda ise direkt olarak hesap açım işlemleriniz tamamlanacak. Böylelikle Türkiye İş Bankası müşterisi olup, şubeye gitmeden, özellikle de pandemi sürecinde sıfır risk ile İş Bankası ağına katılmanız mümkün olacak. Peki, işlem detayları nasıl ileyecek? Ne gibi süreçlerle karşılaşacaksınız?

İş Bankası müşterisi nasıl olunur?

Öncelikle telefonunuza "İş Cep Mobil" uygulamasını indirip, kurulumunu tamamlamanız gerekir. Kurulumun tamamlanmasının hemen ardından ise direkt olarak uygulamayı açıp "Müşteri Olmak İstiyorum" seçeneğine tıklamasınız. Hemen ardından ise karşınıza çıkan formu doldurup ve yanlış bir bilgi girmediğinize emin olmasınız. Formu doldurduktan sonra ise müşteri temsilciniz ile aradınıza bir görüntülü görüşme başlar.

Görüntülü görüşme esnasında mutlak suretle yanınızda nüfuz cüzdanınız yer almalıdır. Aksi halde kimlik doğrulaması yapılamaz ve süreç olumsuz etkilenir. Görüntülü görüşme esnasında müşteri temsilciniz tarafınıza birtakım sorular iletecek ve gerekli doğrulamaların hemen ardından görüşme sonlanacaktır. Görüşmenin sonlanmasıyla birlikte de adresinize kurye yönlendilir ve tarafınıza bir form ulaştırılır. Formda sizden istenen bilgileri doldurup, imzalayıp, bilgilerinizi de eksiksiz bir şekilde belirtmeniz gerekir.

Formun tekrar bankaya ulaşmasının hemen ardından başvuru işlemleriniz tamamlanmış olur ve adınıza Türkiye İş Bankası'nda yeni bir hesap açılır. Hesap açılış sürecinde dair birçok bilgi SMS ile telefonuza iletilir ve hesabınızın onaylanması durumunda da yine bir bilgi SMS'i gönderilir.

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler