İşlem Ücretleri Düşürülecek mi?

BDDK başkanının işlem ücretleri ile ilgili açıklaması yer alıyor.
21 Agustos 2015 Cuma 07:35


AA Finans Masası'na konuk olan BDDK Başkanı Akben, bankacılık sektörü hakkında değerlendirmeler yaparken bankaların hizmet gelirlerine ait açıklamalarda da bulundu.

BANKACILIK İŞLEM ÜCRETLERİNDE DÜŞÜŞ OLACAK MI?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben katıldığı programda EFT ücretlerinin gündemlerinde olduğunu açıkladı. Bankacılık işlem ücretleri konusunda tüketicilerin de bankaların da hak sahibi olduğunu belirten Akben, doğru bir yerde buluşulması gerektiğini söyledi. BDDK Başkanı,tüketilerden alınan hizmet bedelinin düşürülmesi ile ilgili olarak, şubesiz bankacılığın son yıllarda bankalar tarafından daha çok önemsendiği ve şubesiz bankacılık yaygınlığını arttırdıkça maliyetlerin düşeceğini belirtti.

EFT ücretlerinin azalıp azalmayacağına ilişkin olarak da Başkan Akben, ''Mesela şu anda EFT ücretleri gündemimizde. Türkiye Bankalar Birliği ile onu çalışıyoruz. EFT ücretlerinden ne alınıyor, maliyeti ne, niye böyle alınıyor? Oralarla da ilgili birtakım çalışmalar içindeyiz. Yani sorunlu gördüğümüz... Oradaki dosya masrafı üzerinde zaten belirli bir oran üzerinde anlaşılmıştı. Bunları yapmayan bankalarımız var mı? Zaten biz onları tespit ettiğimiz zaman cezalarını veriyoruz" dedi.

Diğer Haberler