İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri dün hesaplara aktarıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 05 Kasım Perşembe günü itibariyle kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemelerinin hesaplara yattığını duyurdu.
06 Kasım 2020 Cuma

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödemeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle ekonomik anlamda dünya çapında bir kriz olduğunu belirten Selçuk, bu krizi en hafif şekilde atlatabilmek adına birçok paket açıkladıklarını ve açıklanan paketler içerisinde işsizlik ile kısa çalışma ödeneği gibi önemli detayların da yer aldığını belirtti. 

İşsizlik ve kısa dönem çalışma ödemelerinin de halen daha devam ettiği belirten Selçuk, pandemi süresi boyunca bu ödemelerin devam etmesi adına çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Bu kapsamda ise 05 Kasım Perşembe günü itibariyle işsizlik ve kısa dönem çalışma ödeneklerinin hesaplara yatmaya başladığını söyleyen Selçuk, ödemelerin bireylerin belirtmiş oldukları IBAN numarasına yatırıldığını ve sistemde IBAN numarası olmayan veya IBAN bilgileri hatalı olan kişilerin de ödemelerinin PTT üzerinde çekebileceklerini ifade etti. 

Kategori:
Etiket:
>

Diğer Haberler