İşte 'Dokuz Taksit' Sınırına Çözüm!

Mudo Concept mağazalarından yapılan alışverişlere ING Bank 36 aya varan vadelerle kredi imkanı sunuyor.
01 Agustos 2015 Cumartesi 10:30


ING Bank, Mudo Concept markasıyla bir araya gelerek, taksit sınırlamasına çözüm buldu. Artık tüketiciler mobilya alışverişlerini 36 aya varan vadelerle yapabilecekler.

MOBİLYA ZİNCİRLERİNDE 'DOKUZ TAKSİT' SINIRI AŞILDI

2014 yılı başında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) kararıyla kredi kartlarına dokuz taksit sınırı getirilerek, kredi kartı harcamaları için maksimum taksit sınırı 9 ay olarak belirlenmişti. Verilen bu karardan en fazla etkilenen ise mobilya ve teknoloji sektörleri oldu. Ancak 24 aya varan vadelerle ürün satışı yapan teknoloji sektörü, kararın ardından taksit sınırlamasına kısa sürede çözüm buldu. Bankalarla anlaşarak tüketiciye 'kasada' ihtiyaç kredisi kullandırmaya başlayan teknoloji marketlerinin çözümüne benzer bir çözüm de mobilya markalarından geldi.

Mudo Concept ile ING Bank arasında gerçekleştirilen iş ortaklığı sayesinde tüketici artık mobilya alışverişlerini 36 aya varan vadelerle yapabilecek. Söz konusu iş ortaklığı kapsamında ING Bank, Mudo Concept mağazalarında gerçekleştirilecek alışverişlere ING Kredi Noktası ile 36 aya varan vadelerle anında kredi desteği sağlıyor. Ayrıca banka, 30 bin TL'ye kadar yapılan alışverişler için faizsiz kredi imkanı da sunuyor. ING Bank'ın Mudo Concept'lerde gerçekleştirilen alışverişler için 18 aya kadar faizsiz kredi kampanyası, 7 ilde var olan 19 Mudo Concept mağazasında gerçekli olacak. Diğer mobilya markalarının da benzer uygulamalarla dokuz taksit sınırını aşması bekleniyor.

Diğer Haberler