İşte Yunanistan'ın Avrupalılara Sunduğu Öneriler

Referandum sürecinden sonra Yunanistan'ın AB'ye sunduğu öneriler.
07 Temmuz 2015 Salı 18:54


In.gr'nin haberine göre 26 Haziran'da Yunan hükümetine yapılan tekliflerle ilgili olarak Yunanistan hükümeti tarafından iyileştirmelere gidildi. Yunanistan ülkesinin önemli haber kuruluşlarından olan In.gr, Çipras kabinesinin gemicilik ve turizm sektörlerine önem verdiğini açıkladı. Yunan ekonomisinin bel kemiği niteliğinde olan gemicilik ve turizm sektörlerinin çıkarları Çipras kabinesi için büyük önem arz ediyor.

YENİ ÖNERİLERDE EMEKLİ MAAŞLARI DA VAR

Avrupalılara sunmak için hazırlanan tekliflerin içerisinde Yunan hükümetinin emekli maaşlarına da kısıtlama getireceği görülüyor. Yeni emekli maaşlarında Avrupalıların istediği gibi olmasa da önemli kısıtlamalar öngörülüyor.

Atina'nın hükümetin hedefi doğrultusunda hazırlandığı görülüyor. Çünkü Yunan hükümetinin ilk etaptaki hedefleri arasında bir yılda 450 ila 900 milyon Euro arasında kısıtlamaya gidilmesi bulunuyor.

OTELLERE KDV İNDİRİMİ, KİRALARA KDV ZAMI

In.gr'ın gündemine göre oteller için yüzde 13 KDV indirimi tekliflerde yer alırken, kiralar için bu vergi oranı yüzde 13'ten yüzde 23'e çıkarılıyor. Yüzde 13'lük KDV oranı bazı gıda maddeleri için de öngörülüyor.
Denizcilik sektöründe var olan şirketler için yeni vergilendirme yapılması öngörülüyor. Adalar için yüzde 30'luk KDV oranının korunması hedefleniyor. Ayrıca tekliflere bakıldığında Yunanistan, borcunun yeniden yapılandırılmaya gidilmesinde de israrcı gibi görünüyor.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler