Kadınlara erken emeklilik geliyor!

EYT, Bağ-Kur prim eşitlemesi derken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilik için atılacak yeni adımı dün AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda duyurdu.
12 Nisan 2023 Çarşamba 13:42


EYT, Bağ-Kur prim eşitlemesi derken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilik için atılacak yeni adımı dün AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda duyurdu. Buna göre kadınlar için erken yaşta emekli olma imkanı ve prim ödemelerinde de devlet desteği sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda emeklilik sisteminde yapılacak yeni reformu duyurdu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni bir emeklilik reformu için müjde verdi. Buna göre Gelir Tamamlayıcı Aile Destek Sistemi hayata geçirilecek. Kadınlarda anne olma, çocuk sayısı gibi kriterler emeklilik yaşını öne çekecek. Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında ev hanımlarının isteğe bağlı ödeyecekleri primlerin üçte birinin devlet tarafından karşılanacağı açıklandı. Şu anda SGK’lı kadınların emekli olabilmesi için prim gün sayısının 7.200 ve yaşın ise 58 olması gerekiyor. Bağ-Kur’lu kadınlar ise 58 yaşında emekli olabiliyor. Ancak seçim beyannamesinde kadınlarda anne olma ve çocuk sayısına göre emeklilik yaşının aşağı çekileceği bildirildi.

Kategori:
Etiket:

Diğer Haberler